Zaczynać nowe rzeczy, bez gwarancji na powodzenie

Gratiana

Miłośniczka Sztuk pięknych, dobrej kawy i rudych kotów. Artysta z wielkim zapałem realizujący swoje wizje. Zawsze wspiera Artystów Sztuk wszelkich.

spacer w lesie one woman life gratiana

Zaczynać nowe rzeczy, bez gwarancji na powodzenie

 

To jest codzienność freelancera, przedsiębiorcy lub kogokolwiek, kto kiedykolwiek zdecydował się na bycie wolnym strzelcem.

Tworzenie czegoś z niczego. Projekt rozpoczyna się od delikatnego strumienia myśli, od ledwo zauważalnego impulsu, który rośnie, gdy skupisz na nim swoje myśli. Marzenia układają się w kolejne przedsięwzięcie.

Wyruszasz w swoją podróż pełną niepewności i kiedy wprawiasz koła w ruch, wkrada się niepokój.

Czy to zadziała?

Jak się będę czuła, jeśli nie zadziała?

Czy to strata czasu?

Wszystkie ważne, ale dość bezsensowne pytania.

Ważne, ponieważ są powiązane z poczuciem niepewności, ale bezcelowe, ponieważ teraz jedyną odpowiedzią jaką można uzyskać jest:

Nie wiem !

Nie wiesz, czy to zadziała, czy Twój wysiłek jest tego wart. Nie wiesz, czy warto powiedzieć znajomym, czy komukolwiek . Nie wiesz, czy to jest strata czasu.

Czy nie byłoby wspaniale mieć gwarancję?

 

Tak. Tak, Tak. Ale jej nie masz.

 

I dlatego niektórzy ludzie podejmują ryzyko, a inni nie. Przychodzą chwile zwątpienia, to bardzo ludzka reakcja, ale mimo to będą kontynuować to, co zaczęli. Bo ludzie, którzy spełnili swoje marzenia wcale nie są bardziej genialni, wybitni, czy ….. oni zwyczajnie są wytrwali i dążą wytrwale do celu skupiając na nim całą swoją uwagę.

Osoby podejmujące ryzyko spróbują czegoś nowego i pomimo tygodni niepokoju, wciąż idą. Tak jak powiedział ktoś mądry

Nie popełniłem 5000 błędów, nie poniosłem 5000 porażek, ja po prostu znalazłem 5000 sposobów, które nie działają !

 

Nie tak dawno rozpoczęłam kilka nowych rzeczy i nie mam przy tym żadnej gwarancji na powodzenie ich wprowadzenia w życie. Jednak moje myśli na ten temat zaczęły się zmieniać.

Wiem, że tkwienie w swojej strefie komfortu nie przyniesie żadnych rezultatów, bo gdyby miało przynieść byłoby tak od dawna.  Dopiero niedawno poczułam wyraźnie, jak nigdy do tej pory, że wszystko czego pragnę znajduje się tuż, tuż poza granicą tej strefy.

To jest podobne odczucie jak wtedy, gdy pisałam na zlecenie pewnego Pana, tekst na profil randkowy. To dopiero wyzwanie( całkiem przypadkiem zostałam copywriterem, oj ! ).

One Woman Life Arte by Gratiana

 

Myśląc o tej krótkiej rozmowie, zaczęłam się  zastanawiać, jak mogę ją zastosować w życiu.

Przerażające jest, kiedy wkłada się w coś dużo wysiłku, a przyszłość wydaje się być czarną dziurą i jedną wielką niewiadomą. Wszystkie wysiłki mogą iść na marne . Wtedy nachodzą myśli, że to może być totalna strata czasu.

Ale co jeśli tak nie jest ? Co jeśli to … k … działa ? Co jeśli dostaniesz to, czego chcesz, a potem jeszcze więcej ? Co jeśli to początek czegoś dużego?

Czy to nie byłoby coś ?

Do zobaczenia L❤VE

CategoriesA propos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Gratiana • Jeśli się Tobie to podoba, napisz do mnie, porozmawiamy.

Wyślij szybką wiadomość.

Jeżeli jestem online, odpowiedź otrzymasz za moment. W innym przypadku odpowiem tak szybko, jak to możliwe.
Holler Box

Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.