Serce i Umysł tylko wspólnie dają Moc

Gratiana

Miłośniczka Sztuk pięknych, dobrej kawy i rudych kotów. Artysta z wielkim zapałem realizujący swoje wizje. Zawsze wspiera Artystów Sztuk wszelkich.

Serce i umysł to wielka MOC dana człowiekowi

Serce i Umysł tylko wspólnie dają Moc

Kiedyś, podobnie jak wielu ludzi, szukałam na zewnątrz, by dokonać zmian w życiu.

Nie zliczę wszystkiego, ale po czasie, metodą prób i porażek doszłam do wniosku, że wszystko czego potrzebuję już mam, jedyne czego mi trzeba, to nauczyć korzystać z tych darów.

Dziś wiem ponad wszelką wątpliwość, że tylko Serce w połączeniu z Umysłem, to największa Moc dana człowiekowi .

Sposoby, metody, szamani i tym podobne rzeczy, tak sprawdziłam ich wiele. Przeczytałam ogrom książek, publikacji i artykułów. Chociaż w tym czasie nie były dostępne w takiej ilości jak jest obecnie.

Obecnie ludzie sięgają po rzeczy z innych kultur, innych “światów”.

Czy to dobrze ?

Nie wiem, jednak ponad wszelką wątpliwość czuję, że to co dobre dla Indian z dżungli amazońskiej, niekoniecznie może być dobre dla mnie.

To nie jest spójne z moją genetyką, z ziemią, na której się urodziłam. Stosując to, czułam się tak, jakbym aplikowała sobie jakieś ciało obce.

Pomimo wysiłku, który wkładałam w własny rozwój, cały czas coś było nie tak.

Bo powielały się sytuacje z przeszłości, spotykałam podobnych ludzi, którzy mieli podobne cech, które to cechy działały na mnie podobnie, wywołując podobne skutki.

Przecież to właśnie chciałam zmienić. Bezspornie coś było nie tak !

Książki takie jak “Sekret” są super, bo opowiadają o tym, że można.

Jednak książki i metody w większości nie mówią o tym, że umysł jest kształtowany we wczesnym dzieciństwie przez otoczenie.

Program wewnętrzny, w który uwierzył człowiek we wczesnym dzieciństwie jest inny niż się proponuje w książkach takich jak “Sekret” i jest często zaprzeczeniem istniejących w podświadomym umyśle zapisów. Takie programy, kody, przekonania i poglądy ciągną się od pokoleń.

Najpierw trzeba zrobić w sobie miejsce dla siebie.

Czyli odgruzować to, z czym się przyszło na Świat i co jest zawalone stertą przekonań, programów, czy poglądów innych, a nie własnych.

Nie jest ważne, że pogląd, czy idea funkcjonuje od tysięcy lat, ważna jest prawda, a prawdę poznaje się po skutkach !

Po czasie zrozumiałam jakie są “zasady działania” serca i umysłu oraz “zasady niedziałania” innych rzeczy.

Nieporozumieniem jest także myślenie, że jeśli się usunie ze swojej podświadomości cudze przekonania, czy inne …. to w to miejsce trzeba wstawić nowe !

Otóż nie jest tak. bo to by sugerowało, że człowiek przychodzi na świat pusty i inni pakują jak do worka swoje przekonania i inne rzeczy.

Serce i umysł to wielka MOC dana człowiekowiCzłowiek przychodzi na świat kompletny, ze swoją duszą i osobowością, która pragnie się zrealizować i rozprzestrzenić. Często nie może tego osiągnąć, ponieważ umysł nad-świadomy, osobowość jest stłamszona, zduszona pod ciężarem obcych programów.

Nic nie trzeba wkładać na miejsce usuniętych obcych struktur, bo to tylko zamiana jednego programu na drugi.

Natomiast jedynie wtedy, gdy usuwa się kolejne i kolejne obce struktury ze swojego umysłu, ta prawdziwa osobowość, dusza ma możliwość zaistnieć i się rozprzestrzenić.

Trzeba po prostu zrobić jedynie w sobie miejsce dla siebie.

Serce w połączeniu z Umysłem,

to największa Moc dana człowiekowi

Dlaczego ?

Serce

Ponieważ serce tworzy silniejsze pole energetyczne i tylko sercem człowiek jest w teraźniejszości. Tylko w teraźniejszości można czuć, przeżywać, tworzyć. Nie da się tego zrobić ani w przeszłości, ani w przyszłości.

Serce tworzy torus, który wysyła wibracje do wszechświata i ponownie przenosi je do serca. Jest swojego rodzaju radarem. Serce ma ogromną moc. Ono Cię nie okłamie i nie zwiedzie.

Umysł

Umysł w odróżnieniu od Serca potrafi funkcjonować jedynie w przeszłości, lub w przyszłości, a przeszłość już nie istnieje, przyszłości natomiast jeszcze nie ma.

Może to odrobinę skomplikowane, ale postaram się powiedzieć, dlaczego traumy, wydarzenia z przeszłości, sprawiają, że cierpisz, że pewne sytuacje wciąż się powielają i dlaczego pewien rodzaj ludzi jest obecny ciągle w życiu.

Otóż, to nie te przeżycia działają, bo przeszłości już nie ma. Jedyne co powoduje, że tak się dzieje to fakt, że masz z tymi wydarzeniami wciąż połączenie emocjonalne.

Ponieważ emocje można odczuwać jedynie tu i teraz, to wydarzenia te działają i zbierają swoje żniwo.

Po prostu swoimi emocjami przenosisz je do teraźniejszości. Swoją przyszłość możesz kreować tylko tu i teraz, więc łącząc się z przeszłością emocjami, sprawiasz, że one manifestują się w przyszłości.

Jaka na to rada ?

Potraktuj swoje przeszłe wydarzenia jako informacje i popatrz na nie z pozycji obserwatora. Korzystaj ze swojego doświadczenia, a przede wszystkim zaakceptuj to, że one miały miejsce, bez obwiniania siebie i kogokolwiek.

Do zobaczenia L♥️VE

CategoriesMoc
 1. Gabriela says:

  W punkt Gratiana. Szczególnie o tym podczepianiu się do innych kultur, no chyba ze ktoś czuje, ze to jego jest. Mam wśród przyjaciół kobietę, która żyje wśród bytów (jak to określa), widzi je od urodzenia, i ona wtopiła się, no weszła jak w masło w buddyzm, jest buddystka przez cale swoje dorosłe życie i nic już tego nie zmieni.

  1. Gratiana says:

   Jeśli to jest jej droga, to niech nią idzie. Ja preferuję wolność od autorytetów i wierzę, ze jedyne “narzędzia” jakimi dysponuję to moje wszystkie trzy umysły. Inne kultury, inny genotyp, inne uwarunkowania i tyle.
   Super, że mamy podobne zdanie, bo to znaczy, że nie jestem sama.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Gratiana • Jeśli się Tobie to podoba, napisz do mnie, porozmawiamy.

Wyślij szybką wiadomość.

Jeżeli jestem online, odpowiedź otrzymasz za moment. W innym przypadku odpowiem tak szybko, jak to możliwe.
Holler Box

Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.