O tym jak Kochać siebie

Gratiana

Miłośniczka Sztuk pięknych, dobrej kawy i rudych kotów. Artysta z wielkim zapałem realizujący swoje wizje. Zawsze wspiera Artystów Sztuk wszelkich.

O tym jak Kochać siebie

O tym jak Kochać siebie napisano już chyba tyle poematów, co na temat piękna.

 

Ale pokuszę się o dołożenie swoich trzech groszy na ten temat.

Tylko, skoro tak, to dlaczego to takie trudne dla wielu ludzi ?

Myślę, że poniekąd wynika to z tego, że rodzice w dobrej wierze wychowując dzieci, są wykonawcami określonej kultury. Są przekonani, że jeśli dziecko będzie dobrze przystosowane do stereotypów, to będzie mu łatwiej.

Tak może będzie łatwiej, ale czy będzie lepiej ?

Oto jest pytanie.

Widocznie nie, skoro jest coraz więcej ludzi nieszczęśliwych, umęczonych, zestresowanych.

Ktoś kiedyś powiedział ( nie pamiętam kto )

 

Nie jest oznaką zdrowia, być dobrze przystosowanym do chorego społeczeństwa.

 

Jedni pokrętnie rozumieją – jak kochać siebie . Często czytam porady

  • idź do kosmetyczki
  • pomaluj sobie paznokcie
  • idź do fryzjera, itp

To przecież tak naprawdę są tylko zpchajdziury.

 

Wielu ludzi, szczególnie kobiet, jest uzależnionych od pomagania. Tak, dokładnie. Ponieważ pomaganie jest takie szlachetne, dobre i zyskuje bardzo dużą aprobatę społeczną. Bo każdy chce być dobry, a nikt nie chce być złym , egoistycznym człowiekiem.

Przeróżne fundacje, instytucje robią fortuny na tak zaprogramowanych ludziach.

Często dzieje się tak, że uzależnieni od pomagania wyzbywają się ostatnich groszy, wyręczając w ten sposób rządy, bo to Państwa obowiązek zapewnić pomoc potrzebującym, w końcu ludzie płacą podatki.

Ludzie płacą podatki nie po to, by nabijać kabzę trylionom darmozjadów i nierobów, tylko by między innymi były pieniądze dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

Uzależnieni od pomagania często nie pomyślą, że ich pieniądze w bardzo małym stopniu skierowane są na szczytny cel, a w większej części zostają w kieszeniach organizatorów jakiejś akcji.

 

Dlatego, kochając siebie, warto wesprzeć konkretnego człowieka będącego akurat w potrzebie.

 

No, bo pomyśl, gdyby każdy człowiek podzielił się czymś z inną osobą w swoim otoczeniu, fundacje, instytucje, czy inne tego typu twory nie miałyby racji bytu, a pomoc trafiłaby w całości i szybko do potrzebującego. Jeżeli więc pomagać, to taką pomoc preferuję najbardziej.

Są też ludzie tak uzależnieni od pomagania, że całe swoje życie na to przeznaczają. Myślę, że jest to w większości przypadków ucieczka od samego siebie.

 

Nie, nie byłam wolna od tego.

 

Ponieważ w domu, w którym się wychowałam jako jedyne dziecko, po to bym nie wyrosła na egoistkę, nauczono mnie pomagać innym, dzielenia się itp.

Efekt ?

 

Na pracach ręcznych, lub lekcjach rysunków, wykonywałam pracę dla połowy klasy. Oddawałam swoje kanapki dla dzieci, którym ich zabrakło, dzieliłam się cukierkami i tym podobne rzeczy. Ja wiem, że to fajnie, lecz gdy dorosłam zaniepokoiło mnie budzące się i dziwne poczucie winy, gdy tego nie robiłam. Poczucie winy, że ja mam, a ktoś nie ma.

Pominę w tym miejscu fakt, że tym pomaganiem często robi się więcej szkody, niż pożytku.

 

Szczególnie głęboko uzależnienie od pomagania koduje się u kobiet. 

 

Najpierw dziewczynki czują się źle, gdy zatrzymają coś dla siebie i się nie podzielą. Potem, dorosłe już kobiety znajdują zdziecinniałych, lub uzależnionych od czegoś facetów i brną w taki związek i pomagają, będąc święcie przekonane, że są w stanie pomóc, wyciągnąć go z czegoś lub … ( dokończ dowolnie ).

W skrajnych przypadkach bywa i tak, że kobiety robią piękne rzeczy, pożyteczne i potrzebne rzeczy i mają kłopot, by wziąć godną zapłatę za swoją pracę !

O tym jak Kochać siebie
O tym jak Kochać siebie

Słowo

 

Egoizm

 

Zostało tak oszkalowane, negatywnie przyporządkowane, że wiele osób wzdryga się, gdy nazwie się ich egoistami.

Natomiast Egoizm, to nic innego jak dbanie o siebie, kochanie siebie, napełnienie się tym co najlepsze. Bo tylko gdy mój puchar jest pełen, mogę się podzielić z innymi.

 

Jednak wiele osób dzieli się czymś czego nie ma. Bo kiedy nie ma miłości własnej, to jak czymś czego nie ma można się podzielić ?

Zupełnie inaczej jest, gdy w grę wchodzi

Egocentryzm

 

Egocentryzm nie jest już fajną sprawą, bo egocentryzm to zauważanie tylko siebie i niedostrzeganie innych ludzi, zwierząt, natury. To brak szacunku i no jakaś forma psychopatii poniekąd.

Podsumowując dzisiejszy wywód, powiem tak

Ludzie, Kobiety, Mężczyźni Kochajcie siebie, bo to jest to, co najlepszego możecie zrobić dla świata. Ta miłość poprzez Was będzie się rozprzestrzeniać po świecie.

Jeśli nie wiesz, jak to zrobić to pomyśl co czujesz w momencie, gdy kogoś kochasz ( nie mylić z zakochaniem, zauroczeniem, czy fascynacją ). Przyjrzyj się temu uczuciu i tak traktuj siebie.

 

Świat będzie pięknieć !

CategoriesArte/scienza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Gratiana • Jeśli się Tobie to podoba, napisz do mnie, porozmawiamy.

Wyślij szybką wiadomość.

Jeżeli jestem online, odpowiedź otrzymasz za moment. W innym przypadku odpowiem tak szybko, jak to możliwe.
Holler Box

Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.