Kilka rzeczy na temat blogowania

Kilka rzeczy na temat blogowania

Sama nieufnie podchodzę do porad tego typu. Ponieważ najlepiej nauczyć się coś robić, po prostu robiąc to, nie ma innego sposobu. Jest w tej nauce tyle piękna, można odkrywać coraz to nowe lądy bez względu na to, czy droga jest kręta, czy stroma, czy pod górę.

Piszę o tym dlatego, że istnieje swoista mądrość w pokazaniu innym ludziom własnych potknięć. Innym, którzy są następni w kolejce, by przejść przez to samo.

Tak, więc dla Ciebie kilka wskazówek od kogoś, kto ma za sobą już kilka lat buszowania w przestrzeni internetowej.

Wierzę, że to co napiszę będzie dla Ciebie pomocne na Twojej ścieżce internetowego sapera.

Pozwól sobie na zmianę

Zaczynając swoją przygodę z blogowaniem, miałam swoją pasję jaką jest Sztuka i Rękodzieło, ale miałam także szereg zainteresowań, które nęciły mnie ogromnie. Pasja, która towarzyszyła mi w życiu pozostała do dziś, ale wiele zainteresowań umarło śmiercią naturalną, w miejsce jednych pojawiały się inne.  Prowadziłam także inne strony i blogi, które po spełnieniu swojej funkcji, też umarły.

Po czasie wiem, że powstawały one po to, bym mogła iść dalej, bym mogła za ich pomocą coś z siebie uwolnić i spełniły swoją funkcję znakomicie.

Ta przestrzeń zaczęła się jako katalog sztuki, tak byłam kuratorem sztuki. Tylko po czasie zastanowiłam się, jaki jest sens zajmowana się tym, co robią inni samemu nic nie tworząc ? Potem blog projektowy, jeszcze inny blog o ziołach i gotowaniu, ostatnio pisałam na temat uzależnień ( obciążający temat, ale musiałam dać upust wydarzeniom ), a potem – co to jest teraz?

Dokumentacja moich dni. Dni z życia Kobiety i jej pasji tworzenia. Blog o stylu życia? Portfolio ? To nie ma znaczenia.

Nie marnuj czasu na zawoalowaną trwałość. Zezwalaj sobie na zmiany w pisaniu, gdy pozwalasz na zmianę w Tobie, pisarzu.

Oprzyj się pokusie, aby sądzić, że treść jest ważniejsza niż twoja dusza, że ​​unikanie biczowania czytelnika jest ważniejsze niż to co czuje Twoje serce. Jeśli nie możesz już pisać o gotowaniu grochu, zdecyduj się nie pisać już o gotowaniu grochu.

Pisz dla siebie

Wiem, co ci powiedziano.

Powiedziano Ci, abyś wybrała publiczność ( niszę ) i pisała do odbiorców, rozmawiała z publicznością, aby się dowiedzieć, jak im się to podoba.

Powiedziano ci, że to klucz do sukcesu, pisząc to , co wiesz, do kogoś kogo znasz. Ale oczywiście jest inny sposób ( zawsze jest inny sposób). Spróbuj zamiast tego pisać dla siebie. Napisz, co chcesz wiedzieć. Napisz, czego chcesz się nauczyć, co robisz (jeśli możesz ), tylko dla przyjemności napisania tego. Pisz, że kogoś kochasz, pisz ponieważ masz coś do odkrycia, a nie dlatego, że masz coś do powiedzenia i opublikuj to, jeśli chcesz. Pisz, bo to wspaniała terapia.

Bądź konsekwentny

Pisz tak często, jak tylko możesz. (Nie oznacza to, że publikuj tak często, jak możesz, nie wszystko co się napisze trzeba publikować).

Przyzwyczaj się do pracy, pracuj nad swoim rzemiosłem. Odkryj swój potencjał. Wymaga to praktyki i wielkiej cierpliwości, wielkich furii i wielkich niepowodzeń. Zrób to mimo wszystko. Usiądź na swoim krześle i wypisz wszystko to, co Ci w Duszy gra. Edytuj później. Opublikuj później. Na razie po prostu napisz.

Nie słuchaj nikogo, kto twierdzi, że masz nagrywać filmy, bo wszyscy siedzą na YouTube. To nie jest prawda, bo ludzie czytają blogi.

Nie zapomnij o prawdziwym życiu, nie mieszkaj na blogu.

Pomyśl o projekcie

Dobry projekt strony przypomina pisanie w czystym, pięknym biurku. To zadziwiająco ważne, dla Ciebie i dla tych, którzy mogą odwiedzić takie biurko. Zwróć na to uwagę. Projekt nie musi być skomplikowany. Koniecznie zwróć uwagę, czy Twoją stronę dobrze czyta się w wersji mobilnej, bo wielu ludzi czyta blogi w ten sposób.

Zapomnij o statystyce

Ludzie nie są liczbami. Czytelnicy nie są statystykami. Są ludźmi, jak ty i ja, we wszystkich swoich cudownych zawiłościach. Nie przejmuj się wskaźnikami współczynników odrzuceń i konwersji. W końcu istnieje wiele innych rzeczy, które mogą Cię denerwować, jeśli tak się przytrafi. Zachowaj miejsce dla prawdziwych rzeczy.

Bądź wybredny

Media społecznościowe nie są wymagane. To narzędzie do dzielenia się i nic więcej. Nie musisz komplikować sobie życia przy tworzeniu harmonogramów aplikacji lub strategii treści, z pomiarami zaangażowania lub automatyzacją. Napisz coś i udostępnij, jeśli chcesz. Poczuj coś i podziel się tym, jeśli chcesz. Wybierz platformy, które najbardziej Ci odpowiadają.

Ty

Idź swoją drogą. Internet jest szeroki, głęboki i rozległy. Jest dla ciebie miejsce. Jest taka przestrzeń, by mieć marzenia szalone, jeśli  się odważysz. Odważ się po prostu.

Podziel się tym co robisz z innymi ludźmi.

 

Twoje miłe słowa ?

Copyrighted Image © Gratiana