Jedna chwila zmieniła wszystko, wszystko co kochałam

Jedna chwila zmieniła wszystko, wszystko co kochałam
Gratiana

Miłośniczka Sztuk pięknych, dobrej kawy i rudych kotów. Artysta z wielkim zapałem realizujący swoje wizje. Zawsze wspiera Artystów Sztuk wszelkich.

Jedna chwila zmieniła wszystko,

wszystko co kochałam i moje marzenia

Siedziałam przy oknie obserwując tańczące za szybą płatki śniegu. Ogród wyglądał pięknie, otulony świeżym, białym puchem.

Łzy spływały mi po policzkach na myśl o wydarzeniach poprzedniego dnia,

ta jedna chwila zmieniła wszystko.

Miałam 14 lat i za kilka dni swój pierwszy, dorosły i poważny występ na wielkiej scenie. Ale zacznę od początku, od wczorajszego dnia.

Wstałam rano, przecież dziś próba generalna

Od dłuższego czasu, z moją grupą baletową i oczywiście pod okiem cudownych nauczycieli przygotowywałyśmy swój pierwszy, ważny występ – Jezioro Łabędzie.

Każda z nas była podniecona tym faktem. Po pierwsze dlatego, że próba generalna odbywała się już na dużej scenie, po drugie, dziś pierwszy raz próba odbywać się miała w nowych strojach, przygotowanych specjalnie do tego występu. Stroje były piękne, zwiewne jak letnia mgiełka o poranku.

Dostałam również nowiutkie puenty.

Tata odwiózł mnie na miejsce i miał zostać ze mną do końca próby. Zagadywał mnie po drodze, która dłużyła się niemiłosiernie.

Dotarliśmy na miejsce, gdzie były już moje koleżanki oraz mnóstwo innych osób. Panował chaos, ale usłyszałam głos nauczycielki

“Dziewczynki! Proszę wszystkie do przebieralni!

Tego dnia, wszystkie byłyśmy szczęśliwe, lekko podenerwowane, a energia wprost nas rozpierała. Czekały cudowne sukienki, ale najważniejsze było dobrze założyć puenty.

Wszystkie byłyśmy już gotowe i na szczęście, a właściwie na nieszczęście zostało jeszcze sporo czasu i aby się czymś zająć, wymyśliłyśmy sobie zabawę.

W przebieralni piętrzył się stos materacy do ćwiczeń, były poukładane jeden na drugim prawie do samego sufitu.

Postanowiłyśmy wspinać się na nie, a potem z tego stosu skakać na podłogę, na podłodze poukładane były *trelinki, jak to kiedyś bywało. ( może teraz też jest, nie wiem ).

Skakałyśmy jedna po drugiej, w kółko.

Miałam już trzecią kolejkę skoków, szykowałam się do następnego i skoczyłam !

Skoczyłam tak niefortunnie, że palce lewej stopy utknęły pomiędzy trelinkami, a ja przewróciłam się na plecy.

W tym momencie poczułam przeszywający ból, tak okrutny, że straciłam przytomność. Gdy się ocknęłam zobaczyłam jak Tata pochyla się i widziałam w jego oczach łzy.

Przyjechało pogotowie, trafiłam do szpitala, gdzie zajął się mną przemiły starszy Pan doktor i to było moje szczęście w tym nieszczęściu. Owy Pan doktor okazał się jednym z najlepszych ortopedów.

Po badaniach okazało się, że moja stopa była złamana w połowie !!!

Mój świat legł w gruzach. Mój balet, moja scena, moje

ŁABĘDZIE JEZIORO !

Siedziałam więc w oknie obserwując tańczące za szybą płatki śniegu. Ogród wyglądał pięknie, otulony świeżym, białym puchem. To nie przypadek, to wskazanie innej drogi.

Powoli rozumiałam, że moja pasja jaką był taniec, stoi pod wielkim znakiem zapytania. Gips, rehabilitacja to 2 długie lata. Jestem wdzięczna Doktorowi, że zajął się moją stopą znakomicie. Dzięki niemu nie ma żadnych fizycznych skutków wypadku.

Teraz rozumiem – to nie stało się przypadkiem, w życiu nie ma przypadków, przypadek to pseudonim, który przybrał Stwórca, by pozostać incognito !

SEKRET

 

Jedna chwila zmieniła wszystko, wszystko co kochałam
Jedna chwila zmieniła wszystko, wszystko co kochałam

Jeśli Serce choć jeden raz poczuje, jak to jest żyć z Pasją, a okoliczności spowodują, że realizowanie jej stanie pod znakiem zapytania, Serce postara się ze wszystkich sił, by inne zainteresowania i talenty przerodziły się w nową Pasję.

Tak, moją pasją są Sztuki Piękne, tworzenie Grafiki, a wszystko po to by tworzyć przestrzeń piękniejszym miejscem.

I TAK JAK KIEDYŚ SWOJE OBRAZY MALOWAŁAM TAŃCEM, TERAZ ROBIĘ TO PĘDZLEM.

*Co to trelinki ? Są to drewniane panele, wykonane z desek z zachowaniem odstępów między jedną, a drugą deską. Kładło się na podłodze w przebieralniach, basenach itp.

CategoriesA propos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Gratiana • Jeśli się Tobie to podoba, napisz do mnie, porozmawiamy.

Wyślij szybką wiadomość.

Jeżeli jestem online, odpowiedź otrzymasz za moment. W innym przypadku odpowiem tak szybko, jak to możliwe.
Holler Box

Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.