Jak w efektywny sposób wykorzystać dzień swoich urodzin

Gratiana

Miłośniczka Sztuk pięknych, dobrej kawy i rudych kotów. Artysta z wielkim zapałem realizujący swoje wizje. Zawsze wspiera Artystów Sztuk wszelkich.

flower power by Gratiana 11.08

Jak w efektywny sposób wykorzystać dzień swoich urodzin

Nie, nie obawiaj się , nie będę pisała o imprezach, balangach i tym podobnych rzeczach. Napiszę tu o tym, że można …

 

W sobotę 11 sierpnia były moje urodziny (  tak znowu ) . Mam poczucie jakby poprzednie były wczoraj,  to zapewne za sprawą tego, że wir czasu przyspieszył i teraz gna jak szalony.

 

Chcę się z Tobą podzielić, tym co można zrobić dla siebie w dniu swoich urodzin i tym,  że jest to dzień wyjątkowy dla każdej osoby. Nie, nie chodzi o gromady gości walących gromadą w Twoje progi, nie rzecz w  wykwintnych prezentach ( chociaż są mile widziane ),  czy podobnych rzeczy.

Najważniejsze, że w dniu urodzin jest taki układ energetyczny we Wszechświecie,  że ma się najpełniejszy i największy dostęp do swojego umysłu nad świadomego.

Obiecałam sobie, że napiszę ten artykuł w sobotę,  dokładnie w dniu urodzin, ale twórczość pochłonęła mnie bez reszty. Tak miało widocznie być. 

Czym jest umysł nadświadomy ?

 

To w nim zawarte są wszelkie potrzebne informacje do tego aby kreować swoją rzeczywistość tak, jak się tego pragnie. To miejsce duszy, połączenia ze Stwórcą i całym Wszechświatem. To miejsce skąd pochodzą wszelkie twórcze myśli !

Czy wiesz dlaczego w życiu niektórych ludzi nic się nie zmienia, nawet jak bardzo tego chcą ?

Dzieje się tak, ponieważ stosują dokładną odwrotność kreacji swojej rzeczywistości.

Robią tak :

 

 • obserwują rzeczywistość, która ich otacza,
 • na tej podstawie tworzą myśli,
 • myśli te są przekazywane do podświadomości, czyli realizatora/wykonawcy,
 • następnie realizator z nich znowu tworzy rzeczywistość.

I tak bez końca, w kółko to samo. To powoduje tkwienie latami w tych samych okolicznościach i przyciąganie tego samego.

A może odwrotnie ?

 

 • tworzenie myśli o rzeczach, lub sytuacjach jakie chcę by się realizowały,
 • te myśli spływają do podświadomości/ wykonawcy/ realizatora, gdzie mieszka również wyobraźnia,
 • wtedy nie ma innego wyjścia, to się realizuje.

 

Czy dostrzegasz różnicę ?

 

Umysł podświadomy,  czyli wykonawca/ realizator myśli jest zapisany w ciele,  a rzeczywistość stwarza się z tego co zapisane wewnątrz. Dlatego warto urodzinowy dzień wykorzystać do wprowadzenia zmian w życiu.

Ale zmiany można wprowadzić jedynie w chwili obecnej, użyję określenia “tu i teraz” ( nie lubię tego zwrotu, ale w tej chwili nie mogę wymyślić nic lepszego ).

Co prawda spotkałam się z teorią, że nie jest możliwe przebywanie w “tu i teraz”, ponieważ ta sekunda za sekundę już jest przeszłością. Niby jest to logiczne jednak nie wszystko co logiczne musi być prawdziwe.  

Nie wiem dlaczego ktoś tworzy takie teorie. One odbierają de facto możliwość kreacji swojej rzeczywistości.

Ja myślę, że tu i teraz to jest, no powiedzmy dzisiejszy dzień.

Dlaczego  myślę, że teraźniejszość,  chwila obecna jest tak bardzo ważna ? 

Dzieje się tak, że to co robisz dzisiaj,  będzie miało swoje konsekwencje w przyszłości.

Jeżeli bimbasz się po czasach z życia swojej babci, prababci, czy innych ludzi, których już dawno nie ma na ziemi, to z tego właśnie stworzysz swoją rzeczywistość.  To jest życie wstecz !

Dlatego często jest tak, że sytuacje z życia przodków powtarzają się w życiu teraźniejszym, czyli u osoby żyjącej obecnie.  Dotyczy to także tak zwanych chorób.

Myślę,  że bycie artystą uratowało mnie niejednokrotnie od obłędu. Obłędu jaki tworzą traumatyczne wydarzenia.

Uratowały ponieważ malując np. jestem w tu i teraz.

Czyli kreuję swoją rzeczywistość swoją przyszłość nie z zapisów, które otrzymałam od przodków, ale tworzę ją ze swoich własnych wyobrażeń i myśli. 

Tym samym robię dla siebie miejsce w sobie.

Z uporem zachęcam ludzi do twórczości artystycznej.  Zaraz pewnie przyjdą do Twojej głowy myśli i wymówki – ale ja nie umiem rysować,  nie mam talentu, nigdy nic nie tworzyłam lub nie tworzyłem.

To są jedynie wymówki i opór by wyjść ze swojej strefy komfortu,  bo można wziąć kartkę papieru, a najlepiej kilka i po prostu zacząć na niej rysować, choćby serduszka potem je pokolorować.  Robiąc coś takiego umysł nie szwenda się po czasach przeszłych, a tym samym nie przenosi przeszłość do teraźniejszości.  A już wcześniej pisałam, że to, co robisz teraz, w teraźniejszości będzie miało swoje konsekwencje w przyszłości.

Nie, nie przejmuj się, że w przyszłości spędzisz czas na malowaniu serduszek. Celem jest uspokojenie umysłu i obecność w teraźniejszości oraz wyrobienie w sobie nawyku –

teraźniejszość → przyszłość

zamiast

przeszłość przenoszona w teraźniejszość, co tworzy przyszłość.

 

Jestem tego pewna !

Dlaczego mówię o rysowaniu ?

flower power by Gratiana 11.08

Nie tylko rysowanie, ale robienie rękoma czegoś co wymaga skupienia uwagi i dokładności.

Nie sprawdza się robienie na drutach czy na szydełku lub  czytanie książek.

Uwielbiam czytanie książek i czytam ich dużo,   ale niejednokrotnie złapałam się na tym, że pomimo czytania interesującej książki w pewnym momencie zdaję sobie sprawę, że przeczytałam kilka kartek i nie wiem o czym ! 

Bo moje myśli błąkały się zupełnie innych miejscach.

Robienie na drutach też się nie sprawdza,  bo poza krótkimi przerwami jest to na ogół czynność mechaniczna wyuczona i gonitwa myśli jest  nieustanna.

Dlatego kocham malować i tworzyć kwiaty, ponieważ jestem skupiona na tych czynnościach bez reszty.

Każdego zachęcam do spróbowania.

Zachęcam też do wyrobienia w sobie nawyku pisania.  Nie mówię, że każdy ma mieć bloga, czy pisać w innym miejscu.  Pisz dla siebie, w swoim zeszycie i uwierz mi, że to co napisane ma o wiele większą moc.

Wypisz swoje pragnienia wartości cele, do których zmierzasz. Możesz też wypisać swoje ograniczenia i w jaki sposób chcesz się z nimi uporać. 

Bo przecież ograniczenia istnieją jedynie w umyśle.

 

Jeżeli przekonasz swój umysł, że jesteś w stanie zrobić coś inaczej, jesteś w stanie zrobić więcej, to z czasem on naprawdę w to uwierzy, a ograniczenia będą jedynie przeszłością.

Dlatego zachęcam Cię do głębokiej kontemplacji i skupienia w dniu swoich urodzin. 

 

Skupienia na swoich celach i pragnieniach. I nie myśl o tym, jak jest w tej chwili, jaka jest obecnie twoja sytuacja,  tylko twórz swoją rzeczywistość w umyśle, ale jedynie taką której pragniesz.

Nie ma to nic wspólnego ze snuciem fantazji.  Zapewniam Cię, że Twój umysł podświadomy nie odróżnia tego co tworzysz w swojej wyobraźni od rzeczywistości.

 

To nie ma nic wspólnego z ( jak to mówią ) życiem w świecie fantazji.

 

Gratiana Caffe wow arte onewoman life

 

Do zobaczenia L❤VE 

Zapraszam na wirtualną 🍷i na kawę.

 

CategoriesLife
 1. Gabriela says:

  Gratiana, nie zgadzam się na wykluczenie szydełkowania i dłubania na drutach, no chyba ze za każdym razem robisz to samo, wtedy faktycznie, możesz robić automatycznie, ale tez nie do końca, bo rozmiar może być inny i koniec z automatycznym dzierganiem, musisz wysilić łepetynę ile dodawać lub ujmować oczek i w których miejscach.
  A u mnie to już w ogóle totalne tworzenie za każdym razem, bo zawsze robię coś innego i nie z gotowców, tylko z głowy.

  1. Gratiana says:

   Miło, że napisałaś o tym i bardzo dobrze, że masz inne zdanie, inaczej nie byłoby dialogu.
   Ja niczego nie wykluczyłam, napisałam tylko to, co nie działa dla mnie, ani dla ludzi, z którymi o tym rozmawiałam. U mnie jest jeszcze dodatkowy czynnik, że to nie działa, mianowicie taki, że nie jestem w stanie usiedzieć przy tych pracach na t… dłużej niż 10 minut. Dlatego zrobienie czegokolwiek zajmuje mi miesiące, żeby nie powiedzieć lata. Jednak z pewnością, aby zrobić na drutach np. tył swetra, nie wymaga to skupienia, tylko powtarzanie rzędu za rzędem, to miałam na myśli.
   To jest Twoja pasja, więc inaczej do tego podchodzisz.
   Ps. Też nie korzystałam z gotowców, z prostej przyczyny – czytanie wzorów jest nudne i mało kreatywne. Jeżeli robiłam cokolwiek, to też według własnych pomysłów. Jednak powiem prawdę, nie są to zajęcia, które wielbię.

 2. Joanna says:

  Świetny pomysł na kreatywne spędzenie urodzin ale nie tylko można kreować codziennie swoją przyszłość.
  Zgadzam się z Tobą, gdyż wielokrotnie złapałam się na tym ze niby czytam ale nie wiem o czym bo myslami byłam gdzieś indziej.
  Dobry artykuł będę stosować. Dziękuję za podzielenie się tak niesamowitą wiedzą. 😍

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Gratiana • Jeśli się Tobie to podoba, napisz do mnie, porozmawiamy.

Wyślij szybką wiadomość.

Jeżeli jestem online, odpowiedź otrzymasz za moment. W innym przypadku odpowiem tak szybko, jak to możliwe.
Holler Box

Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.