Hamulce rozwoju dla życia i dla kreatywności

berg blue by gratiana one woman life
Gratiana

Miłośniczka Sztuk pięknych, dobrej kawy i rudych kotów. Artysta z wielkim zapałem realizujący swoje wizje. Zawsze wspiera Artystów Sztuk wszelkich.

Hamulce rozwoju dla życia i dla kreatywności

Moje przyglądanie się temu co dzieje się na Ziemi, spowodowało, że zaczęłam zastanawiać się nad bardzo ważnym zagadnieniem.

 

I chcę Ci dziś powiedzieć co przyszło mi na myśl w pierwszej kolejności. Może przyda się Tobie to o czym napiszę. Jeśli tak, to ciekawa jestem jakie będą Twoje przemyślenia na ten temat.

Otóż doszłam do wniosku, że głównym hamulcem rozwoju życia, jest wszechobecne wstecznictwo !

O czym mowa ?

 

Zauważ, że mało się mówi o życiu i obecności w tu i teraz. To jest niezmiernie ważne, dlatego, że życie toczyć się może jedynie w teraźniejszości. Oddech, to jest życie. Nie ma możliwości oddychać w przeszłości i przyszłości również nie.

Cokolwiek się robi, wszystko można wykonywać jedynie w teraźniejszości.

 

Jechać autem, czy autobusem. Malować, pisać, jeść, gotować, czytać, czy cokolwiek przyjdzie komu do głowy.

Nie można czuć, przeżywać emocji, ani w przeszłości, ani w przyszłości. Wczoraj nie da się nic zrobić. 

Porzuć kalendarz, metryki gdy pracujesz z umysłem, zapytaj go (on wie) ile obecnie masz lat.

Jeśli uwalniasz konkretne zdarzenie, to może się okazać, że powstało w wieku 20 lat, to znaczy, że obszar umysłu, związany z tą konkretną sytuacją został zablokowany wtedy gdy miałeś lub miałaś 20 lat.

Dlatego, bez względu na to ile obecnie masz lat,  jako 20 latek podejmij decyzję o uwolnieniu tego wydarzenia z podświadomości, bo przecież ono jest już zbędne.

Teraźniejszość jest jedynym momentem, w którym można żyć.

 

Mind by gratiana one woman life
Curiosità
Nienasycona ciekawość życia i nieugaszone pragnienie ciągłej nauki.

Ale wstecznictwo jest obecne wszędzie. 

W systemie edukacji nie ma postępu, oparty jest na przeszłych dokonaniach, historii itp. Nie daje żadnych rozwiązań, nie pielęgnuje indywidualności, wszyscy mają myśleć tak samo i robić tak samo, inaczej nie dostaną papierka, a co za tym idzie będzie trudno im znaleść pracę w tym niewolniczym systemie.

Warto mieć świadomość, że rodzina, szkoła wychowują dziecko, młodego człowieka. Jednak wychowanie to nie rozwój. to wychowanie, czyli tworzenie jednostki dobrze przystosowanej do systemu. 

Ale czy bycie dobrze przystosowanym do chorego systemu jest oznaką zdrowia ?

Polityka. Choroba władzy.

 

Wieczne bitwy o władzę, o stanowiska. Wracanie do wojny i tworzenie nowych wojen o coś ! Mielenie bez końca tego co było.

Religie jako system władzy. W każdej religii bez wyjątku, mowa jest tylko o tym co było, kult cierpienia, śmierci, dróg krzyżowych, ofiar, cierpiętników, niszczenie ludzi, w szczególności kobiet.

Przypomnij sobie choćby słowa. Słowa, które nie są obojętne i które tworzą rzeszę nieszczęśliwych poniżanych kobiet

Jam jest służebnica Pańska …

Kultywowanie przeszłości

 

Jako było na początku, teraz i zawsze na wieki wieków … 

To wręcz brzmi jak zaklęcie. Zaklęcie zakleszczające ludzi w niemocy !

Tradycje

 

Tak, koniecznie trzeba utrzymywać tradycje. Czyli nie bądź kreatywny, nie twórz swojej rzeczywistości, postępuj tak, jak czynili to przodkowie.

Nie istotne jest, jakie były i są skutki większości tradycji, a jakie są widać przecież, ważne jest, że trzeba żyć tak jak kiedyś było. Takie rzeczy propaguje także przybierający na sile ruch New Age.

Pojawiają się autorytety. Odkopuje się słowa mędrców z minionych czasów. Tylko, że oni już dawno nie żyją. To co dobrze działało w ich czasach, może dawać odwrotne skutki, bo Ziemia się zmieniła, życie również się zmienia i nie ma żadnego powodu, by jechać na wstecznym.

Zdaję sobie pytanie 

 

Czy chcę z mądrości umarłych tworzyć swoje przyszłe szczęśliwe życie ?

Tym bardziej, że Twój umysł wie wszystko i posiada wszelkie informacje potrzebne do kreacji nowego, trzeba tylko popracować z nim.

Czym jest New Age ?

 

Kiedyś już przewidziano, że religie obecnie istniejące będą miały coraz mniej zwolenników, dlatego stworzono New Age, czyli religię, która będzie odpowiadała poglądom tych, którzy odeszli od tych obecnych.

Chociaż wielu ludzi jeszcze nie wie, że to jest nowa, rodząca się w pośpiechu religia pochłania coraz więcej grup społecznych. Pojawiają się nowe ideologie i tworzą iluzje wolności, a szczególnie służą odwróceniu uwagi od ważnych zmian zachodzących na świecie. 

Między innymi nasila się i jest wszechobecne tzw pozytywne myślenie, które nie ma nic wspólnego z prawdziwym pozytywnym myśleniem, a służy jedynie pudrowaniem zakalca.

Pozytywne myślenie bowiem, ma miejsce wtedy, gdy człowiek przedstawi fakty, sytuacje i zdarzenia takimi, jakimi są i na tej podstawie szuka najlepszych dla siebie i innych ludzi dróg wyjścia, zamiast skupiać się na blokadach.

Dualność

 

Nie napiszę o dualności jako takiej w ogóle, ale odniosę się do pewnych jej aspektów, które najskuteczniej hamują rozwój i tworzenie swojej pomyślnej rzeczywistości.

Podział na dobre i złe

 

Zauważ, że od maleńkości dziecko jest uwikłane w dwóch przestrzeniach, w przestrzeni “dobro” i w przestrzeni „zło”.

Żadne z tych określeń nie posiada definicji, nie posiada zakresu informacji.

Bo jak określisz, czy coś jest dobre, czy złe ?

Czy nóż jest dobry, czy zły ?

Nie można tego zdefiniować, bo nożem można zrobić krzywdę, lub podzielić się chlebem. 

To tylko przykład, bo jeśli się głębiej zastanowić, to ta dualność występuję wszędzie, objętnie który element weźmiesz pod uwagę.

Ponieważ umysł podświadomy odbiera świat za pomocą barw, kształtów i wszelakich form, dobro i zło definiuje się jako

Dobro – białe

Zło – czarne

Ponieważ umysł podświadomy nie “rozumie” dualności, powstaje coś na kształt szarości. Umysł przestaje postrzegać kolory i zostaje przerobiony na szaro. I po mimo, że oczy kolory widzą, jednak umysł przerobiony na szaro ich nie dostrzega. Kolory to światło, a światło to światły umysł.

Dlatego powstało szereg określeń powszechnie używanych, takich jak

– szary człowiek

– szary obywatel

– szara myszka

  • szare życie
  • na szarym końcu

można mnożyć bez końca.

To w sprawia, że powstaje szara masa (ludzi) pozbawionych kreatywności, nie umiejących tworzyć własnej, wielobarwnej rzeczywistości oraz nie będących w stanie tworzyć życia takiego, jakiego chcą, jakiego pragną.

Tkwią w swojej szarej rzeczywistości, często nie widząc z niej wyjścia.

Ja bym określiła te dwie rzeczywistości jako wrogie dla życia i zamiast tworzące, sprzyjające życiu.

Do zobaczenia L❤VE

CategoriesArte/scienza
Gratiana

Miłośniczka Sztuk pięknych, dobrej kawy i rudych kotów. Artysta z wielkim zapałem realizujący swoje wizje. Zawsze wspiera Artystów Sztuk wszelkich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Gratiana • Jeśli się Tobie to podoba, napisz do mnie, porozmawiamy.

Wyślij szybką wiadomość.

Jeżeli jestem online, odpowiedź otrzymasz za moment. W innym przypadku odpowiem tak szybko, jak to możliwe.
Holler Box

Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.