Gdy człowiek przychodzi na świat, rodzi się na Ziemi

Gratiana

Miłośniczka Sztuk pięknych, dobrej kawy i rudych kotów. Artysta z wielkim zapałem realizujący swoje wizje. Zawsze wspiera Artystów Sztuk wszelkich.

pink rose home gratiana joanna

Gdy człowiek przychodzi na świat, rodzi się na Ziemi …

 

… jest jak naczynie, które wewnątrz mieści jedynie jego indywidualną istotę i duszę.

Tak byłoby najlepiej, jednak …

Chcę dzisiaj Ci o tym opowiedzieć .

Od momentu poczęcia, niektórzy nawet mówią, że 1,5 roku przed poczęciem, w momencie narodzin mały człowiek, zwany potocznie dzieckiem posiada już zapisy w swoim podświadomym umyśle, tego co jest zapisane w umysłach rodu – rodzice przekazują dzieciom, a rodzicom przekazali ich rodzice i tak dalej wiele pokoleń wstecz.


 

Dzieje się to za sprawą pamięci komórkowej i pamięci wody, którą zawiera ciało.

Ponadto, umysł małego człowieka do 7, 12 roku życia  jest w cały czas w stanie teta, to jest stan, którego dorosły człowiek doświadcza na moment po przebudzeniu i kilka chwil przed zaśnięciem.

Osoby, które często pracują ze swoim umysłem potrafią osiągać ten stan zawsze wtedy, gdy tego potrzebują. Są na to odpowiednie techniki.

Stan teta można przyrównać do swojego rodzaju naturalnej hipnozy. W tym stanie wszelkie docierające informacje są bezpośrednio zapisywane w podświadomości.

 

Aby móc dokładniej opisać sposób funkcjonowania umysłu podświadomego, czyli nieświadomego, opiszę Ci działanie całego umysłu ludzkiego.

Umysł właściwie jest składnią trzech umysłów.

Człowiek funkcjonuje niejako na trzech płaszczyznach bytu.

 

  • Umysł świadomy – płaszczyzna fizyczna
  • Umysł podświadomy – płaszczyzna intelektualna
  • Umysł nad-świadomy – największy potencjał – duchowy

 

Każdy z nich ma swoje określone funkcje.

 

Naczynie, jakim jest umysł, już w momencie narodzin jest zatem napełnione programami rodu. Człowiek wzrasta i do naczynia każdy dokłada przekonania, systemy, programy …

W końcu, w dorosłym człowieku, w jego naczyniu jest ogrom informacji, ale on sam jest zepchnięty w kąt.

On sam został wyparty, zasypany, zagruzowany tym co rodzice, tym co szkoła, tym co kościół i całe spektrum ludzi, którzy biorą i brali udział w tzw wychowaniu i budowaniu wewnętrznego systemu wartości.

Tak, to właśnie umysł jest podstawą wszechrzeczy. Jestem tego pewna. Pewności nabrałam, gdy zaczęłam analizować poszczególne etapy swojego życia oraz życia osób, które wyraziły zgodę na wgląd w ich doświadczenia.

Jak usunąć pająki i krokodyle !

Obecnie jest wielki bum i moda na “zdrowe” odżywianie, alternatywną medycynę i bardzo dobrze, że tak jest.

 

Sama niemal całe życie (od kiedy miałam na to wpływ) dbałam o to co jem, o jakość wody, którą piję, zajmowałam się ziołami i używałam naturalnych kosmetyków. Ale coraz częściej uświadamiałam sobie, że to owszem, jest super, ale nie w tym sedno sprawy.

Teraz jestem pewna, że zdrowe odżywianie ma wpływ na umysł za pośrednictwem mózgu, bo mózg jako podstawa umysłu potrzebuje ogromu składników odżywczych, aby mógł dobrze funkcjonować.

Jednak w podświadomości są zapisy, które wpływają bezpośrednio na rzeczywistość nie są nijak zależne od odżywiania. 

Za pomocą zdrowego odżywiania nie da się podnieść poczucia własnej wartości, zdjąć programu ofiary, biedaka, czy traum. Bo powiedz mi tak całkiem szczerze, czy zdrowe odżywianie może usunąć traumę np. po utracie kogoś bliskiego, czy po gwałcie, lub innych … Dlatego skupiłam swoją uwagę na umyśle, bo to jest klucz do wszystkiego. 

Ja nie mam pojęcia, kto wymyślił powiedzenie

W zdrowym ciele, zdrowy duch  

Ale ten, kto to wymyślił, chyba był pod wpływem ogromnej ilości Margarity.

 

Znałam osobę, która na moich oczach umierała trawiona rakiem. Osobę, która przez całe swoje życie dbała o zdrowie, wyjątkowo dbała o ciało, sport i te inne sprawy.

Na łożu śmierci powiedziała mi kilka słów :

 

W tym moim dbaniu o siebie, zabrakło podstawowej rzeczy – przede wszystkim miałam zadbać o umysł. Zrozumiałam to miesiąc temu, ale niestety zbyt późno.

Te słowa zapamiętałam sobie dobrze. Dały mi one wiele i wiedziałam, że jestem na słusznej drodze. Nie tylko mogę zrobić coś wspaniałego dla siebie, ale także dla innych ludzi, którzy będą tego chcieli.

Umysł jest tym co mnie fascynuje, inspiruje, zachwyca. 

CategoriesMoc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Gratiana • Jeśli się Tobie to podoba, napisz do mnie, porozmawiamy.

Wyślij szybką wiadomość.

Jeżeli jestem online, odpowiedź otrzymasz za moment. W innym przypadku odpowiem tak szybko, jak to możliwe.
Holler Box

Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.