Aby Dom stał się Świątynią

Aby dom stał się Świątynią
Gratiana

Miłośniczka Sztuk pięknych, dobrej kawy i rudych kotów. Artysta z wielkim zapałem realizujący swoje wizje. Zawsze wspiera Artystów Sztuk wszelkich.

Aby Dom stał się Świątynią

Czy ktoś pomyślał , aby potraktować sprzątanie swojego domu jako terapię ?

Ja robię tak bardzo często. Potraktowanie swojego domu jak swoistego rodzaju sanktuarium jest wspaniałą okazją, by się wyciszyć i nabrać dystansu.

Nie chodzi oczywiście o remont kapitalny i przewracanie wszystkiego , chociaż to również może być uzdrawiające jeśli siły nam pozwolą. Ale chciałabym , aby nie traktować swojego domu tylko jako miejsce gdzie można dobrze zjeść, ćwiczyć i się wyspać.

Bo jeśli dom nie czuje się piękny, może stać się przytłaczający, stresujący i wyniszczający.

Kiedy myślimy o domu jako o sanktuarium , jako o miejscu do odpoczynku i relaksu po pracy, poszukajmy sposobu, aby tchnąć w niego więcej urody i harmonii .

Piękniejsze miejsce uspokaja i pobudza do działania, powodując, że czujemy się spokojniejsi, radośni i skoncentrowani.

Ma to jeszcze większe znaczenie, gdy dom jest jednocześnie miejscem do pracy, tak jak w moim przypadku. Wtedy organizacja swojej przestrzeni i atmosfera napiera zupełnie innej wartości i rangi.

Można wyobrazić sobie opiekę na swoim domem, jako akt miłości własnej.

Posłuży on jako bierne odbicie.

Uwierzcie mi, że harmonijne zorganizowanie swojej przestrzeni ma ogromny wpływ na poczucie własnej wartości, wydaje się to mało prawdopodobne, ale jednak tak jest.

Rozpieszczanie własnej przestrzeni, jest jak rozpieszczanie siebie samej i co ciekawe poza nasza świadomością stanowi to komunikat, ze „jestem warta piękna i harmonii” , dlatego warto się o to postarać, potraktować sprzątanie i pielęgnowanie swojego domu, jako cześć swojej własnej terapii.

Wzmacniając w ten sposób poczucie własnej wartości, co jest nie tylko dobre dla poczucia bezpieczeństwa i poczucia szczęścia, ale ma również bezpośredni wpływ na wyniki finansowe.

A dodatkowo dzięki temu Twój dom będzie miejscem, które pozwoli czuć się bardziej skoncentrowaną i zrelaksowaną, co niekoniecznie wymaga kosztownej przebudowy lub zainwestowania dużych pieniędzy. Większość rzeczy, o których mowie jest właściwie bezinwestycyjna, jedyne czego wymaga to Twojego zaangażowania i chęci.

Kilka sposobów, aby dom stał się sanktuarium dla sukcesu:

 • Wyjdź na zewnątrz i wejdź do domu z powrotem i zwróć uwagę na pierwszą swoją myśli i pierwsze odczucia, które się pojawią. Zauważ, jak się czujesz, gdy się rozglądasz.
 • Daj sobie kilka, może 10 minut i umieścić 10 rzeczy, które Ci się nie podobają w torbie, i umieścić je przy drzwiach jako rzeczy do oddania.
 • Zamień pościel na miękką, pachnącą i przyjemną
.
 • Kup sobie raz w tygodniu świeże kwiaty, stawiając małe wazony w całym domu.
 • Raz w tygodniu przenieś wszystkie rzeczy tworzące bałagan do centralnego miejsca i zrób z nich stos, potem posortuj je, niepotrzebnych pozbądź się, a potrzebne odłóż na miejsce.
 • Wyłącz światła wieczorem i zapal świece, ponieważ świece dają „miękki” nastrój.
 • Może uszyj lub kup piękne poduszki ?
 • Pozbądź się wyszczerbionych kubków, szklanek i talerzyków. Uszkodzone rzeczy nie są dla Ciebie dobre.
 • Jeśli pracujesz w domu, stwórz wspaniale i piękne stanowisko pracy.
 • Udaj się do lokalnego sklepu z artykułami używanymi, pchli targ lub sklepu z antykami i znajdź jeden lub dwa unikalne przedmioty, które pasują do stylu, który tworzysz.
 • Pozbądź się starych ubrań i butów.
 • Zrób także inne rzeczy, które sprawia Ci przyjemność, abyś poczuła się jak królowa.

Do zobaczenia L♥VE

CategoriesLife
Gratiana

Miłośniczka Sztuk pięknych, dobrej kawy i rudych kotów. Artysta z wielkim zapałem realizujący swoje wizje. Zawsze wspiera Artystów Sztuk wszelkich.

 1. O tak. Dbam o mój dom i jest taki jak ja, pasujemy do siebie, choć ciągle coś zmieniam, ale ja tez się wciąż zmieniam. Kocham to moje miejsce z pasją i czuje się w nim jak we własnej skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Gratiana • Jeśli się Tobie to podoba, napisz do mnie, porozmawiamy.

Wyślij szybką wiadomość.

Jeżeli jestem online, odpowiedź otrzymasz za moment. W innym przypadku odpowiem tak szybko, jak to możliwe.
Holler Box

Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.