10 rzeczy które potrzebuję sobie przypomnieć, gdy

Gratiana

Miłośniczka Sztuk pięknych, dobrej kawy i rudych kotów. Artysta z wielkim zapałem realizujący swoje wizje. Zawsze wspiera Artystów Sztuk wszelkich.

Journal caffe by gratiana

10 rzeczy które potrzebuję sobie przypomnieć, gdy obudzę się w nocy i nie mam pojęcia, czy to co robię teraz ma sens ?

co jeśli to będzie wielkie bummm !

Wątpliwości ? Nie, raczej są to tylko chwile zwątpienia. Takich momentów doświadcza chyba sporo ludzi. Mówię chyba, bo nikt o tym nie mówi.

Nie mówi ?

A może się pocieszam i tylko ja tak mam ?

Jak przeglądam media społecznościowe, nic takiego nie widzę. Wszyscy są zadowoleni, osiągają sukcesy, mają wspaniałe przygody, super znajomych, koleżanki, piękne zdjęcia i t p

Boże, może to faktycznie tylko ja tak mam !

Wczoraj była najkrótsza noc w roku. Co się ze mną stało !

Ani ogniska, ani szukania kwiatu paproci po lesie ! Do czego to prowadzi ?

Ale w zamian dzisiejszej nocy miałam cudowny, kolorowy i radosny sen.

Otóż śniło mi się, że byłam z cudowną Osobą o artystycznej duszy, zupełnie podobnej do mojej. Byłyśmy na Jarmarku, lub Kiermaszu artystyczno- kreatywnym w jakimś pięknym miejscu.

Nie mam pojęcie w jakim kraju, a tym bardziej w jakim mieście. Nie wiem dlaczego, ale zapamiętałam, że nasze ubrania była wyjątkowe, malownicze i bardzo niecodzienne.

Wszyscy ludzie, którzy przyjechali na ten kiermasz, emanowali taką radością i szczęściem, że trudno to opisać.  My miałyśmy podobnie.

Uwierzcie mi, nie chciałam się obudzić !

Ale przebudziłam się w środku nocy, może dlatego, że emocje były wyjątkowo silne. Wstałam i jak często robię w podobnych sytuacjach, zaczęłam pisać.

Dziękuję Bogu za internet !

Mogę tu pisać w nieskończoność. Bo poza malarstwem i kwiatami kocham to najbardziej.

Gdybyście wiedzieli co kryje się w zakamarkach tego bloga ! Poza tymi postami, które opublikowałam, jest jeszcze około 100, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Niesamowite, co ?

Ale teraz chcę przypomnieć o kilku rzeczach, o których pamiętać warto.

Nie, żebym myślała, że nie pamiętasz, ale tak na wszelki wypadek.

10 rzeczy

 

  • Zawsze można zacząć od nowa. To pewne, choć często nie jest proste. Wiem, że umysł stosuje uniki – Ale jak ! Jednak bądźmy szczerzy, czasami nie ma wyjścia i trzeba i tak naprawdę jeśli podjęcie decyzji trwa długo, to tylko dlatego, że Ty zwlekasz. Nie ma dobrych i złych sposobów na nowy początek. Trzeba działać, choćby małymi kroczkami. Po prostu i tak będziesz w nowym, jak szybko ? Zależy od Ciebie.
  • Jeśli martwisz się, że zaczynając od nowa zrujnujesz resztki tego, co zostało choć tego nie chcesz. Rzuć to ! Ogranicz swoje straty. To i tak lepsze, niż spędzić następne trzydzieści lat życia nienawidząc wszystkiego.
  • FUN to jest strategia, bo jeśli zaczniesz zbyt wiele kombinować i wymyślać rzeczy, które mogłyby … . Zapomnij o tym. Poważnie. Zobacz, na tych, którzy w życiu coś osiągnęli ! Oni mieli FUN, potrafili zaryzykować i zacząć od nowa. Potem zobacz na większość – chcieli by, ale boją się i siedzą tak od eonów lat.
  • Nie musisz wiedzieć, co będzie dalej. To co potrzebujesz wiedzieć, to to że chcesz, jesteś w stanie, masz do siebie zaufanie i jesteś autentyczny i wierzysz.  To 99% sukcesu.
  • Nic nie trwa długo. Pewnie myślisz, że to potrwa wiecznie, aby nadać rozpędu nowemu życiu. Ale tak naprawdę to zajmie jedynie rok lub dwa i wszystko się zmieni o 180 .
  • Ufaj sobie, nie czyimś obietnicom składanym dawno temu, bo rzeczy i sytuacje okazują się inne. Skostniałe poglądy, to nie dla mnie. Trzeba zweryfikować myślenie, gdy pojawiają się nowe fakty i informacje.
  • Pieniądze ? Nigdy nie będziesz mieć ich wystarczająco, nawet gdy masz setki i tysiące … Nie martw się, czy masz ich dość, skup się bardziej na tym, czy jesteś szczęśliwy.
  • Zawsze znajdzie się ktoś, kto uzna Twój pomył za niedorzeczny i okropny. Bez znaczenia
  • Można odkrywać siebie i zaczynać 1000 razy. To nie jest nieodpowiedzialne, kapryśne, czy głupie. To jest mądre !
  • Nie ma niczego, co może powstrzymać Cię od zrobienia czegoś szalonego, bo czasem to najbardziej rozsądna rzecz ze wszystkich.

Ot co !

Do zobaczenia

CategoriesArte/scienza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Gratiana • Jeśli się Tobie to podoba, napisz do mnie, porozmawiamy.

Wyślij szybką wiadomość.

Jeżeli jestem online, odpowiedź otrzymasz za moment. W innym przypadku odpowiem tak szybko, jak to możliwe.
Holler Box

Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.