10 rzeczy które potrzebuję sobie przypomnieć, gdy obudzę się w nocy i nie mam pojęcia, czy to co robię teraz ma sens ?

co jeśli to będzie wielkie bummm !

 

Wątpliwości ? Nie, raczej są to tylko chwile zwątpienia. Takich momentów doświadcza chyba sporo ludzi. Mówię chyba, bo nikt o tym nie mówi.

Nie mówi ?

 

A może się pocieszam i tylko ja tak mam ?

 

Jak przeglądam media społecznościowe, nic takiego nie widzę. Wszyscy są zadowoleni, osiągają sukcesy, mają wspaniałe przygody, super znajomych, koleżanki, piękne zdjęcia i t p

 

Boże, może to faktycznie tylko ja tak mam !

 

Wczoraj była najkrótsza noc w roku. Co się ze mną stało !

Ani ogniska, ani szukania kwiatu paproci po lesie ! Do czego to prowadzi ?

Ale w zamian dzisiejszej nocy miałam cudowny, kolorowy i radosny sen.

Otóż śniło mi się, że byłam z cudowną Osobą o artystycznej duszy, zupełnie podobnej do mojej. Byłyśmy na Jarmarku, lub Kiermaszu artystyczno- kreatywnym w jakimś pięknym miejscu.

Nie mam pojęcie w jakim kraju, a tym bardziej w jakim mieście. Nie wiem dlaczego, ale zapamiętałam, że nasze ubrania była wyjątkowe, malownicze i bardzo niecodzienne.

Wszyscy ludzie, którzy przyjechali na ten kiermasz, emanowali taką radością i szczęściem, że trudno to opisać.  My miałyśmy podobnie.

 

Uwierzcie mi,

nie chciałam się obudzić !

Ale przebudziłam się w środku nocy, może dlatego, że emocje były wyjątkowo silne. Wstałam i jak często robię w podobnych sytuacjach, zaczęłam pisać.

Dziękuję Bogu za internet !

Mogę tu pisać w nieskończoność. Bo poza malarstwem i kwiatami kocham to najbardziej.

Gdybyście wiedzieli co kryje się w zakamarkach tego bloga ! Poza tymi postami, które opublikowałam, jest jeszcze około 100, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Niesamowite, co ?

 

Ale teraz chcę przypomnieć o kilku rzeczach, o których pamiętać warto.

Nie, żebym myślała, że nie pamiętasz, ale tak na wszelki wypadek.

10 rzeczy

 

  • Zawsze można zacząć od nowa. To pewne, choć często nie jest proste. Wiem, że umysł stosuje uniki – Ale jak ! Jednak bądźmy szczerzy, czasami nie ma wyjścia i trzeba i tak naprawdę jeśli podjęcie decyzji trwa długo, to tylko dlatego, że Ty zwlekasz. Nie ma dobrych i złych sposobów na nowy początek. Trzeba działać, choćby małymi kroczkami. Po prostu i tak będziesz w nowym, jak szybko ? Zależy od Ciebie.

 

  • Jeśli martwisz się, że zaczynając od nowa zrujnujesz resztki tego, co zostało choć tego nie chcesz. Rzuć to ! Ogranicz swoje straty. To i tak lepsze, niż spędzić następne trzydzieści lat życia nienawidząc wszystkiego.

 

  • FUN to jest strategia, bo jeśli zaczniesz zbyt wiele kombinować i wymyślać rzeczy, które mogłyby … . Zapomnij o tym. Poważnie. Zobacz, na tych, którzy w życiu coś osiągnęli ! Oni mieli FUN, potrafili zaryzykować i zacząć od nowa. Potem zobacz na większość – chcieli by, ale boją się i siedzą tak od eonów lat.

 

  • Nie musisz wiedzieć, co będzie dalej. To co potrzebujesz wiedzieć, to to że chcesz, jesteś w stanie, masz do siebie zaufanie i jesteś autentyczny i wierzysz.  To 99% sukcesu.

 

  • Nic nie trwa długo. Pewnie myślisz, że to potrwa wiecznie, aby nadać rozpędu nowemu życiu. Ale tak naprawdę to zajmie jedynie rok lub dwa i wszystko się zmieni o 180 .

 

  • Ufaj sobie, nie czyimś obietnicom składanym dawno temu, bo rzeczy i sytuacje okazują się inne. Skostniałe poglądy, to nie dla mnie. Trzeba zweryfikować myślenie, gdy pojawiają się nowe fakty i informacje.

 

  • Pieniądze ? Nigdy nie będziesz mieć ich wystarczająco, nawet gdy masz setki i tysiące … Nie martw się, czy masz ich dość, skup się bardziej na tym, czy jesteś szczęśliwy.

 

  • Zawsze znajdzie się ktoś, kto uzna Twój pomył za niedorzeczny i okropny. Bez znaczenia

 

  • Można odkrywać siebie i zaczynać 1000 razy. To nie jest nieodpowiedzialne, kapryśne, czy głupie. To jest mądre !

 

  • Nie ma niczego, co może powstrzymać Cię od zrobienia czegoś szalonego, bo czasem to najbardziej rozsądna rzecz ze wszystkich.

 

Ot co !

Do zobaczenia Kochanie

Posted by:Gratiana

Jestem Gratiana Joanna. Artysta realizujący z wielkim zapałem swoje wizje, Kobieta, która podobnie jak wiele innych kobiet, lubi wyrażać subiektywne opinie na dowolnie wybrany temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *